شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
روستای زیارت

روستای زیارت – گرگان

وجه تسمیه روستای زیارت چیست؟

در زمان های قدیم مردم استراباد (گرگان کنونی) برای رفتن به زیارت امام هشتم شیعیان از این مناطق مختلفی عبور میکردنند که ناهارخوران امروزی یکی از ان مناطق هست و پس از ان به روستای میرسیدن که اولین روستای بود که در مسیر زیارت امام رضا (ع) قرار داشت. از این رو اسم این روستا بدلیل ان که در مسیر زیارت امام هشتم شیعیان بود روستای زیارت نامگذاری شد،  البته ممکن است پشت نام این روستا داستان‌ها و حکایات مختلفی باشد که نیاز به بررسی تاریخی و باستانی نیز دارد. در نهایت نام این روستا هرچه که باشد، نمی‌توان از زیبایی‌هایش بگذریم. برخی معتقدند علت نامگذاری این روستا وجود مقبره امامزاده عبدالله در بافت سنتی آن است اما با توجه به روایات تاریخی و آثار قدیمی موجود، سفر بوداییان به این منطقه در هزاران سال پیش علت اصلی ناگذاری آن می باشد. به هر حال آنچه امروزه مشخص است اینکه روستای زیارت یک روستای زیارتی – سیاحتی و بسیار دیدنی است

روستای زیارت کجاست؟

روستای ییلاقی زیارت در میان دو دامنه کوهستانی و جنگلی، یکی از مناطق باستانی استان گلستان است که در نزدیکی گرگان و در انتهای جاده جنگلی نهارخوران قرار دارد. این روستا در مجاورت گرگان، همانند لواسان در مجاورت تهران است و بسیاری از اهالی گرگان، تعطیلات خود را در این روستای سرسبز می‌گذرانند. چشمه آبگرم، امامزاده روستای زیارت گرگان، طبیعت چشم‌نواز، مردم مهربان و مهمان‌نواز، چشم‌اندازهای زیبا و بی‌نظیر، خانه‌های روستایی و فرصت کمپینگ در طبیعت، از جمله دلایل محبوبیت این منطقه هستند. در ادامه با ما به سفری در میان این روستای باستانی بیایید تا با فرهنگ، جاذبه‌ها و امکانات آن آشنا شوید.

دیدنی های روستای زیارت:

    • چشمه آب گرم

    • آبشار دوقولوی زیارت

    • بافت روستا

    • کوها، دشتها و جنگل های متصل به روستا

    • امامزاده های روستا

بهترین فصل بازدید روستا کی هست؟

باید به این نکته اشاره کنیم این روستا به دلیل نزدیک به شهر گرگان و داشتن زیرساخت های لازم برای استراخت در تمامی فصول قابلیت استفاده دارد و در هر فصل دیدنی ها و جذابیت خاض خودش را دارد اما بدلیل ییلاقی بودن این روستا در فصل تابستان اب و هوای خنک مورد استقبال گردشگران می باشد و معمولا خود اهالی گرگان برای استراحت به ویلاهای موجود در این روستا سفر کرده و مشغول به لذت بردن از طبیعت و چشم انداز های این روستای می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *