شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
گرگان صاحب نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی می‌شود

گرگان صاحب نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی می‌شود

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر گرگان از راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی برای نخستین بار در گرگان خبر داد.

علی‌اکبر بصیرنیا در گفتگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان در موضوع قلعه‌خندان جهادی وارد شده و ساماندهی تپه قلعه‌خندان در دستور کار ما قرار گرفت، البته  شورای اسلامی شهر گرگان و شهرداری در قبال قلعه خندان وظیفه‌ای ندارد که بخواهد به این اثر اعتبار اختصاص دهد اما با توجه به اثرگذاری بالای این اثر در جذب گردشگری اعتباری بالغ بر هشت میلیارد تومان پیش‌بینی کردیم، همچنین استانداری گلستان و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری سه میلیارد تومان را تنها برای کاوش اختصاص داده‌اند.

وی به فقدان نمایشگاه صنایع دستی در گرگان اشاره کرد و افزود: گرگان با این همه ظرفیت نمایشگاه دائمی صنایع دستی نداشت که با برنامه‌ریزی انجام‌شده این شهر برای نخستین بار صاحب نمایشگاه دائمی صنایع دستی می‌شود، قریب به سه هزار هنرمند فعال صنایع دستی گرگان برای عرضه محصولات تولیدی خود فضای مناسب ندارند.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه در حال حاضر مکان‌های عرضه نمایشگاه صنایع دستی در گرگان یکپارچه و متمرکز نیست، بیان کرد: مسافران و گردشگران برای خرید صنایع دستی گرگان مکان مشخصی را نمی‌شناسند چراکه هر کدام از نمایشگاه‌ها در یک محور واقع شده‌اند، مقرر شد خانه «امیر امجد برای راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی به هنرمندان میراث فرهنگی واگذار شود.

بصیرنیا با بیان اینکه بافت تاریخی گرگان ۱۵۶ هکتار است و نزدیک به ۸۰ گذر تاریخی دارد، بیان کرد: سال‌های گذشته از قسمت نعلبندان تا مصلای نماز جمعه سنگ‌فرش و جداره‌سازی شد، امسال نیز ۱۳ میلیارد تومان اعتبار برای جداره‌سازی و سنگ‌فرش محور امام خمینی(ره) تا اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان اختصاص یافت، همچنین از محوطه حوزه علمیه امام خمینی(ره) تا دربنو سنگ‌فرش خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال آینده محوطه چهار راه میدان گرگان سنگ‌فرش می‌شود، گفت: به پیشنهاد مدیرکل میراث فرهنگی گلستان قرار است تمام مغازه‌های خیابان خمینی(ره) به‌جای پرداخت مالیات، بر روی نماسازی و جداره‌سازی مغازه‌های خود کار کنند تا خیابان‌های گذر تاریخی از لحاظ سیمای بصری، جداره‌سازی و کف‌سازی تغییر کند.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه میدان وحدت تا چهار راه میدان، سنگ‌فرش و دیواره‌ها جداره‌سازی تاریخی می‌شود، تصریح کرد: طرح‌های دیگری هم برای رونق گردشگری ویژه خیابان خمینی(ره) وجود دارد که اجرای آن نیاز به کار مطالعاتی دارد و پس از بررسی در دست اجرا قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *