شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
تپه تاریخی قلعه - گرگان

ساماندهی تپه تاریخی « قلعه‌خندان»

شهردار گرگان با اشاره به اجرای فاز یک ساماندهی تپه تاریخی قلعه‌خندان گفت: سال گذشته و امسال بالغ بر ۱۵۰ میلیارد برای ساماندهی، نورپردازی و زیباسازی این مکان تاریخی اختصاص یافته است.

سیدمحمدرضا سیدالنگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهار کرد: تپه تاریخی قلعه‌خندان مربوط به دوره ساسانیان بوده و در سال 1364 در فهرست میراث ملی ایران به ثبت رسیده است اما متأسفانه این ظرفیت گردشگری و تاریخی در سال‌های گذشته مورد غفلت قرار گرفته است.

شهردار گرگان: از سال گذشته با تأکید مدیریت شهری بر توسعه و رونق گردشگری و کاهش آسیب‌های اجتماعی، تپه تاریخی قلعه‌خندان به عنوان یک المان شهری مورد توجه قرار گرفت و تلاش کردیم همزمان با ساماندهی این مکان تاریخی، محرومیت‌زدایی از محله‌های مجاور را هم در دستور کار قرار دهیم.

وی افزود: با موافقت و تصویب شورای اسلامی شهر گرگان در سال گذشته بالغ بر 100 میلیارد ریال برای اجرای فاز یک پروژه ساماندهی این تپه تاریخی اختصاص پیدا کرد و امسال نیز 50 میلیارد ریال دیگر نیز به منظور زیباسازی و نورپردازی تپه قلعه‌‌خندان پیش بینی شده است.

سیدالنگی خاطرنشان کرد: تلاش ما این است تا از اول پروژه ساماندهی قلعه‌خندان را تا هفته دولت امسال به پایان برسانیم و فازهای بعدی طرح را در دستور کار قرار دهیم.

وی بیان کرد: همچنین یک زمین دو هزار مترمربعی در مجاورت این تپه تاریخی وجود دارد که متعلق به شهرداری است و قرار شده تا طرح مطالعاتی آن انجام شود و به عنوان پارک و بازارچه صنایع دستی مورد استفاده قرار بگیرد.

شهردار گرگان ابراز امیدواری کرد با ساماندهی قلعه خندان این مکان تبدیل به پاتوق فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و همچنین به‌عنوان یک اثر تاریخی و گردشگری مطرح شود.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *