شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
بافت تاریخی استراباد - گرگان - مدرسه تقوی

اختصاص ۳۰ میلیارد تومان برای احیای بافت تاریخی گرگان

شهردار گرگان با اشاره به اختصاص ۳۰ میلیارد تومان برای احیای بافت تاریخی این شهر از جداره‌سازی و کف‌سازی گذر دوم این بافت خبر داد.

سیدمحمدرضا سیدالنگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان با اشاره به اقدامات مدیریت شهری گرگان برای احیای بافت تاریخی اظهار کرد: بافت تاریخی گرگان با مساحت 162 هکتار، وسیع‌ترین بافت تاریخی شمال کشور بوده و دارای بافت منحصربه‌فردی است که در هیچ منطقه دیگری از کشور دیده نمی‌شود.

شهردار گرگان با بیان اینکه حدود 9 دهه از ثبت ملی این بافت تاریخی می‌گذرد، گفت: مدیریت شهری گرگان به‌منظور احیای این بافت، آن را در قالب هشت گذر تقسیم بندی کرده که در سال‌های گذشته یکی از این گذرها کف‌سازی و جداره‌سازی شد.

وی افزود: با تصویب بودجه 30 میلیارد تومانی که برای احیای گذر دوم این بافت، اقدامات اجرایی برای کف‌سازی، جداره‌سازی، روشنایی معابر، زیباسازی و سایر اقدامات مورد نیاز در گذر تاریخی حدفاصل آفتاب 15 تا امامزاده نور و درب‌نو اجرایی شود.

سیدالنگی یکی اقدامات شهرداری را سرمایه‌گذاری در بافت تاریخی عنوان کرد و گفت: شهرداری در سال‌های اخیر تعدادی از خانه‌های موجود در این بافت را تملک و آنها را بازسازی و احیا کرده است.

وی به این موضوع هم اشاره کرد که با موافقت وزارت کشور و همچنین تدوین و مصوب شدن چارت تا پایان خردادماه امسال شهردار ویژه بافت تاریخی منصوب می‌شود تا اقداماتی که قرار است در محدوده این بافت انجام شود، تخصصی‌تر و کارشناسی‌تر باشد.

شهردار گرگان ابراز امیدواری کرد با همراهی شورای اسلامی این شهر و تصویب بودجه لازم، در یک برنامه زمانی 5 تا 6 ساله دیگر گذرهای بافت تاریخی گرگان نیز احیا شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *