شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
طرح هادی روستای «بنفش‌تپه» بندرگز با رویکرد گردشگری

اجرای طرح هادی روستای «بنفش‌تپه» بندرگز با رویکرد گردشگری

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان از اجرای طرح هادی روستای بنفش‌تپه شهرستان بندرگز با رویکرد توسعه روستایی و گردشگری خبر داد.

سیدمحمد حسینی عصر پنج شنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۲ در جریان بازدید «علی محمد زنگانه» استاندار گلستان از پروژه‌های عمرانی و عام المنفعه شهر نوکنده در غرب استان گلستان، اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان، در چارچوب اجرای پروژه‌های توسعه روستایی در دولت سیزدهم، عملیات طرح گردشگری روستای «بنفش‌تپه» را در دستور کار دارد.

وی با بیان اینکه این پروژه با هدف اجرای طرح بهسازی بافت روستاهای تاریخی و هدف گردشگری در دستور کار جدی بنیاد قرار گرفته است، ادامه داد: پروژه مذکور در کارگروه ملی روستاهای هدف گردشگری مصوب شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان با تأکید بر اینکه طرح هادی بنفش‌تپه با رویکرد گردشگری تهیه شده و از اعتبارات عمرانی از ردیف ملی بهره‌مند است، افزود: برای این پروژه تاکنون ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده و برآورد کل اعتبار اجرای پروژه ۱۵۰ میلیارد ریال است.

وی با اشاره به اینکه برای تکمیل پروژه هشت هزار مترمربع کف‌سازی، هزار و ۴۲۰ مترمربع جداره‌سازی، ۲۶۰ مترمربع ازاره سنگی و ۳۰۰ مترمربع جدول‌گذاری شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۵۰ مترمربع کف‌سازی با سنگ، ۷۲۰ مترمربع کف‌سازی با بتن و ۱۰۰ مترمربع جداره و ارازه با اعتبار هشت میلیارد ریالی در حال اجراست تا پروژه در اسرع وقت تکمیل شود.

حسینی در بخش دیگر سخنان خود از دریافت ۳۴۶ سند مالکیت روستایی و شهری بندرگزی‌ها در دولت سیزدهم خبر داد و اضافه کرد: شاخص برخورداری شهرستان بندرگز برای صدور سند مالکیت روستایی ۶۲ درصد است که ۱۶ درصد بیشتر از شاخص استانی است.

به گزارش ایسنا، استاندار گلستان در قالب کاروان خدمت با همراهی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان در پنجمین سفر شهری به غربی‌ترین شهر گلستان «نوکنده» از توابع شهرستان بندرگز سفر کرد و ضمن بازدید از زیرساخت‌های اقتصادی، عمرانی و گردشگری این منطقه، چند پروژه عمرانی و عام المنفعه را به بهره برداری رساند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *