شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
فرش ترکمن

لزوم شناساندن سلیقه بازار جهانی به بافنده فرش ترکمن

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت عدمـ آشنایی بافندگان و صادرکننده فرش ترکمن به بازارهای صادرات جهانی را مهمـ‌ترین مشکل این بخش نام برد و گفت: صادرکنندگان و تولیدکنندگان فرش دستباف و ترکمن باید به سلیقه و نیاز مصرف‌کننده در کشورهای جهانی توجه کنند.

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ درویش علی حسن‌زاده، اظهار کرد: در ۶ ماه اول امسال انواع محصولـات و تولیدات استان گلستان به ارزش ۱۴۱ میلیون دلـار صادر شده که نسبت به مدت مشابه در همین مدت ۳۷ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: این میزان صادرات به لحاظ وزنی ۲۵۹ هزار تن بوده که نسبت به سال گذشته در همین مدت ۵۲ درصد رشد داشته است.
مدیرکل صمت گلستان با اشاره به اینکه بیشترین صادرات گلستان به کشور همسایه ترکمنستان بوده است خاطرنشان کرد: بیشترین میزان صادرات با ۳۱ درصد به کشور ترکمنستان است که با رشد ۴۸ درصدی مواجه بوده و بعد از آن کشور هدف صادرات گلستان با ۲۲ درصد صادرات در رتبه دومـ قرار دارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر محصولـات و تولیدات آهن‌آلـات، خوراک آبزیان، ورقه لـاستیکی، کف‌پوش، رب گوجه‌فرنگی به ۳۳ کشور دنیا از جمله ازبکستان، ترکمنستان، عراق، پاکستان صادر می‌شود.
حسن‌زاده عدمـ آشنایی بافندگان و صادرکننده فرش ترکمن به بازارهای صادرات جهانی را مهمـ‌ترین مشکل این بخش نامـ برد و گفت: صادرکنندگان و تولیدکنندگان فرش دستباف و ترکمن باید توجه داشته باشند که سلیقه و نیاز مصرف‌کننده در کشورهای جهانی تغییر کرده و می‌بایست محصولـات خود را مطابق با این سلـایق تولید و عرضه کنند.
وی بیان کرد: عدم شناسنامه و اصالت فرش سبب شده تا کشوری مانند نپال که کیفیت تولیدات آن بسیار پایین‌تر از فرش ترکمن است، حرف اول دنیا را بزند و بازار صادرات جهان را در دست بگیرد.
مدیرکل صمت گلستان ابراز کرد: برای رفع مشکل تولیدکنندگان فرش دستباف و ترکمن در تلـاش هستیمـ تا از بین این جامعه هدف کارگزاری را انتخاب کرده و با حمایت از آن بتوانیمـ نظامـ مسائل این بخش از تولیدات را رفع کنیم.

 

منبع: خبرگزاری برنا

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *