شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
طرح طبیعت‌گردی و گردشگری آشوراده

بن‌بست شکنی در اجرای طرح طبیعت‌گردی و گردشگری آشوراده پس از 25 سال

طرح طبیعت‌گردی و گردشگری آشوراده  با حضور علی‌محمد زنگانه استاندار گلستان در کمیته ملی طبیعت‌گردی تصویب شد.
در این جلسه توافق‌نامه اجرایی این طرح توسط استاندار گلستان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، معاون حفاظت و امور اراضی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور و معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست به امضاء رسید.

پس از امضای این توافق‌نامه و تصویب طرح طبیعت‌گردی جزیره آشوراده، شرایط قانونی برای جذب سرمایه‌گذار برای اجرای طرح در سایت 22 هکتاری و منطقه روستای آشوراده با محوریت بکارگیری جوامع محلی و اجرای اقامت شبانه فراهم شده است.

گفتنی است، جزیره آشوراده یکی از مناطق گردشگری است که در سفر نخست رئیس جمهور به گلستان با هدف توسعه گردشگری مورد تاکید قرار گرفت و اجرای این طرح یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به گلستان بوده است.

لازم به ذکر است در این جلسه مقرر شد اقامت در بافت روستایی موجود در جزیره آشوراده صورت گیرد، سازه‌ها نیز به صورت سبک و با کاربری تفریحی، پذیرایی، فضای سبز و غرفه‌های صنایع دستی در نظر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *