شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911

ممنوعیت ورود خودروهای آفرود به اراضی جنگلی شهرستان گرگان

گرگان-رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گرگان از ممنوعیت ورود خودروهای آفرود به اراضی جنگلی شهرستان گرگان در استان گلستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رسول مقسم اظهار کرد: به منظور حفظ پوشش گیاهی مناطق جنگلی و مرتعی و در راستای مجوز قضائی، ورود خودروهای آفرود به اراضی مرتعی و جنگل‌های هیرکان این شهرستان ممنوع است و در صورت مشاهده با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

وی افزود: حفظ محیط زیست و طبیعت خدادادی همواره از دغدغه‌های مهم شهروندان و مسئولان بوده و باید در این زمینه برنامه ریزی های هدفمندی داشته باشیم.

مقسم با اشاره به ارزش اقتصادی پوشش گیاهی در حفظ آب و خاک گفت: تردد این نوع خودروها باعث سفت شدن خاک، کاهش نفوذ آب به خاک و در نتیجه فرسایش آن در دراز مدت عدم زاد آوری گیاهان می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرگان از آفرود سواران خواست نهایت همکاری را با مأموران منابع طبیعی این شهرستان داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *