شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
ایرلان - بلیط پرواز - فرودگاه

پرواز هفتگی از گرگان به مقصد آکتائو قزاقستان برقرار شد

مدیرکل فرودگاه‌های گلستان گفت: با توجه به استقبال مردم این استان به ویژه تجار و بازرگانان، پروازهای گرگان به آکتائو قزاقستان که پیش از این به صورت یک پرواز در ماه انجام می‌شد، از این پس این پرواز به‌صورت هفتگی برقرار شد.

 علی متانت در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان، اظهارکرد: پروازهای گرگان به مقصد «آکتائو»  قزاقستان در ابتدا ماهی یکبار انجام می‌شد که پس از رایزنی‌های بسیار تعداد این پروازها، ماهانه به دو سورتی پرواز به مقصد آکتائو رسید.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم استان به‌ویژه قزاق‌های مقیم گلستان و تجار و بازرگانان گفت: با پیگیری‌هایی که در این مدت انجام شد و حمایت‌هایی که از سوی مقامات استانی صورت گرفت، از فردا شاهد پروازهای هفتگی از فرودگاه بین‌المللی شهدای گرگان به مقصد آکتائو خواهیم بود.

مدیرکل فرودگاه‌های گلستان بیان کرد: تا پیش از این حمل بار تا ۲۵ کیلوگرم برای مسافران رایگان بود که برای رفاه حال مسافران این حجم به ۴۰ کیلوگرم افزایش یافت، ضمن اینکه قیمت بلیط پرواز از گرگان به آکتائو کاهش یافته و به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی بیان کرد: از جمله مزایای برقراری چنین پروازهایی می‌توان به توسعه و گسترش روابط تجاری، اقتصادی و فرهنگی میان قزاقستان و ایران و دو استان و همچنین تقویت روابط تجاری و ارتباطات میان افراد، رفت و آمدها در اوقات فراغت، گردشگری مذهبی و پزشکی اشاره کرد.

متانت اضافه کرد: علاوه بر این، برقراری پرواز مستقیم از گرگان به آکتائو موجب تقویت روابط نزدیک به ۲۰ هزار قزاق مقیم گرگان با سرزمین مادری خود می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *