شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
دیوار دفاعی تمیشه - کردکوی

۳۳۰ سرکشی از آثار و بناهای تاریخی شهرستان کردکوی

کردکوی-رئیس اداره میراث فرهنگی کردکوی گفت: طی سه ماه نخست امسال بیش از ۳۳۰ مورد بازدید و سرکشی از آثار و بناهای تاریخی شهرستان انجام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهدی فرنودی گفت: در سه ماه اول سال ۱۴۰۲، بیش از ۳۳۰ مورد بازدید و سرکشی از آثار و بناهای تاریخی شهرستان توسط نیروهای یگان حفاظت شهرستان به صورت محسوس و نامحسوس انجام شد.

وی افزود: با تشکیل انجمن‌های میراث فرهنگی در روستاها و آگاهی بخشیدن به مردم توسط دوستداران میراث فرهنگی، حفاظت و حراست از آثار تاریخی شهرستان با قوت بیشتری ادامه خواهد یافت.

فرنودی در ادامه گفت: شهرستان کردکوی دارای ۹۴ اثر تاریخی است که از این آثار ۶۴ اثر ثبت ملی شده است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان در ادامه بیان کرد: با توجه به تغییر و تحول در شوراها و دهیاری‌ها و با توجه به وجود آثار تاریخی و ثبتی در شهرستان برای تشکیل انجمن‌های میراث‌فرهنگی جدید با هدف نظارت و مراقبت بیشتر از آثار تاریخی باید اقدام شود که هر انجمن با بیش از ۵ عضو انجمن میراث‌فرهنگی در حفظ و حراست از آثار تاریخی فعالیت باید داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *