شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
موزه روستایی گلستان- گرگان

تخصیص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای موزه میراث روستایی گلستان

گرگان-مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان گفت: از محل اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به استان ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح موزه میراث روستایی تخصیص یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجواد ساوری گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر رئیس‌جمهوری به طرح موزه میراث روستایی گلستان تخصیص یافت که تأمین این میزان اعتبار نقش مهمی در تکمیل طرح و افتتاح آن دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان با اشاره به اقدامات اجرایی از محل این اعتبار، گفت: با این میزان اعتبار تخصیص یافته، عملیات اجرایی حصارکشی و دوباره چینی سازه روستایی تِلار به‌عنوان سر در ورودی، پس از انتخاب پیمانکار آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: تِلار، سازه‌ای کاملاً چوبی با قدمت ۱۰۰ سال از روستای کوهپایه‌ای جفاکنده شهرستان بندرگز است که در این مرحله عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

ساوری یادآور شد: تاکنون اعتباری نزدیک به ۱۷۰ میلیارد ریال برای اجرای دوباره چینی چهار سازه روستایی، مسیر دسترسی و الحاقات یک سازه و سرویس بهداشتی در محل اجرای طرح، هزینه شده است.

وی افزود: با تخصیص این اعتبار و پایان یافتن عملیات اجرایی حصارکشی و سر در ورودی، مرحله نخست این طرح برای افتتاح مهیا می‌شود.

موزه میراث روستایی گلستان که دومین مدل در کشور است و با برآورد اولیه ۵۰۰ میلیارد ریال در زون فرهنگی پارک جنگلی قرق در حال اجرا است، باهدف حفظ، نگهداری، احیای مواریث فرهنگی روستایی اعم از ملموس و ناملموس در استان گلستان راه‌اندازی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *