شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
ایرلان - بلیط پرواز - فرودگاه

نام ۱۰ ایرلاین گران‌فروش اعلام شد!

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام نام ۱۰ ایرلاینی که به دلیل گران‌فروشی مجوز پروازی آن‌ها باطل شده، گفت: «فروش بلیط در فضای مجازی برای حمل‌ونقل هوایی حاشیه ایجاد کرده است.»

به گزارش تسنیم، پس از ۴۸ ساعت از باطل کردن مجوز پرواز هواپیما‌های داخلی به دلیل گران‌فروشی و عدم رعایت نرخ‌های مصوب ابلاغ شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری، حسن خوشخو، معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، این اقدام را راهکاری برای ساماندهی بازار عنوان کرد و افزود: «در ۲ روز گذشته، مجوز پرواز ۱۰ شرکت هواپیمایی شامل معراج، ساها، وارش، تابان، زاگرس، کیش، سپهران، ​کارون، آتا و فلای پرشیا، به‌دلیل عرضه بلیط بالاتر از نرخ مصوب در برخی مسیر‌های پروازی ابطال شده است. اگرچه این تصمیم منجر به کاهش عرضه بلیط هواپیما در برخی مسیر‌های داخلی می‌شود، اما برای ساماندهی بازار مجبور به پذیرش تبعات این تصمیم شدیم.»

خوشخو با اشاره به گزارش‌های به دست آمده از چالش‌ قیمت بلیط هواپیما و گران‌فروشی برخی ایرلاین‌ها نسبت به درصد افزایشی اعمال شده از سوی ستاد تنظیم بازار، افزود: «این امر باعث شد تا سازمان هواپیمایی کشوری به آن دسته از شرکت‌های هواپیمایی که مقررات را رعایت نکرده‌اند، اخطار بدهد. بر این اساس، مهلت زمانی را به مدت دو هفته مشخص کردیم و در ادامه شرکت‌هایی که مقررات نرخ گذاری را رعایت نکردند، در برخی مسیر‌های پروازی با محدودیت مواجه شدند.»

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص ممنوعیت فروش بلیط چارتری در برخی مسیر‌ها گفت: «دو هفته پیش، سازمان هواپیمایی مهلتی را به منظور رعایت ممنوعیت پرواز‌های چارتری و همچنین رعایت نرخ مصوب و تعیین شده سازمان هواپیمایی کشوری به صورت مکتوب به شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرده بود.» خوشخو یادآور شد که ممنوعیت چارتری در سال گذشته نیز اعمال شده بود؛ تا اینکه در اواخر سال ۱۴۰۱ و ایام نوروز، به دلیل مطالبات شرکت‌های هواپیمایی برای افزایش قیمت بالانس بازار و مشکلات پیش آمده در عرضه و تقاضا، مجدداً با پدیده چارتری مواجه شدیم که تصمیم سازمان مبنی بر محدودیتی مضاعف برای این گونه پرواز‌ها بوده است.

خوشخو ضمن یادآورشدن وظیفه سازمان هواپیمایی کشوری در رابطه با نظارت بر فعالیت‌های شرکت‌های هواپیمایی، اتخاذ تدابیر ویژه در موعد مقرر و تنظیم گری حمل‌ونقل هوایی و فعالیت‌های حوزه‌ هوانوردی را وظیفه این سازمان دانست.

او معتقد است که آن چیزی که در این حوزه چالش ایجاد کرده؛ حاشیه‌ها در بازار فروش بلیط هواپیما است که عمدتاً​ در فضای مجازی اتفاق می‌افتد. خوشخو با اشاره به اینکه محدودیت پروازی برای شرکت‌های هواپیمایی مختلف، عرضه‌ بلیط را محدود می‌کند،‌ بیان کرد: «لاجرم بایستی یک اقدامی را انجام می‌دادیم که بتوانیم تنظیم‌گری را در فعالیت شرکت‌های هواپیمایی ایجاد کنیم و طبیعتاً هر محدودیتی ممکن است چالش‌های خودش را داشته باشد.»

وی در ادامه تاکید کرد که عرضه و تقاضا در حمل‌ونقل هوایی تناسب ندارد؛ باید قبول کنیم میزان عرضه‌ در حمل و نقل هوایی با توجه به نیاز‌های روزافزون جامعه متناسب نیست و این چالشی برای ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *