شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
حلال احمر

نجات طبیعت‌گردان خراسانی رضوی گرفتار در مه آبشار لُوه گلستان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گلستان از نجات طبیعت‌گردان اهل استان خراسان رضوی گرفتار در مه غلیظ و باران آبشار لوه خبر داد.

قاسم غریب‌آبادی شامگاه پنج‌شنبه ۱۸ خردادماه ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران به تشریح جزئیات امدادرسانی به طبیعت‌گردان گرفتار در مه غلیظ و بارش باران آبشار لوه پرداخت و اظهار کرد: بر اساس اطلاعات ثبت شده در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال‌احمر گلستان (EOC) اقدامات نیروهای امداد جمعیت هلال احمر استان در عملیات نجات به تعدادی طبیعت‌گرد درراه مانده در یکی از آبشارهای منطقه کوهستانی استان با موفقیت به پایان رسید.

وی با بیان اینکه پس از دریافت گزارش مرکز اورژانس استان گلستان در ساعت ۱۴ و ۲۸ دقیقه امروز «پنج‌شنبه ۱۸ خرداد ماه» و اطلاع رسانی در خصوص در راه ماندگی تعدادی طبیعت گرد، نیروهای امداد جمعیت هلال احمر استان به محل حادثه اعزام شدند، ادامه داد: در این عملیات ۴ نفر از نیروهای زبده پایگاه «مینودشت، سه‌راهی گالیکش و تنگراه» با به کارگیری ناوگان خودرویی شرکت کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با تأکید بر اینکه یک دستگاه آمبولانس و یک دستگاه ست نجات در این عملیات به‌کارگیری شد، افزود: پس از تلاش بی‌وقفه، امدادگران ۱۰ نفر از طبیعت‌گردان اهل خراسان رضوی که در راه مانده بودند را نجات داده و به منطقه امن منتقل کردند و عملیات ساعت ۱۷ و ۵ دقیقه پایان یافت.

به گزارش ایسنا، پس از صدور اطلاعیه هواشناسی در خصوص احتمال رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ و وزش باد شدید برای روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۱۸ و ۱۹ خردادماه در گلستان نیروهای جمعیت هلال‌احمر در این استان به حالت آماده‌باش درآمده اند.

در پی صدور هشدار سطح نارنجی در خصوص احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، مه شدید در مناطق کوهستانی، آبگرفتگی معابر، انسداد راه‌های روستایی و اختلال در جاده‌ها، هموطنان باید از پرداختن به ورزش‌های کوهنوردی، کوهپیمایی و طبیعت‌گردی و سفرهای برون شهری، استفاده از تفرج‌گاه‌ها و سکونت‌گاه‌های واقع در حریم و بستر رودخانه به‌ویژه در ساعات عصر به‌شدت پرهیز کنند.

هموطنان در صورت مواجه شدن با مخاطرات با شماره امدادی ۱۱۲ تماس گرفته تا امدادگران هلال‌احمر در سریع‌ترین زمان به منطقه حادثه‌دیده اعزام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *