شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
خاله رحیمه - زیارت - گرگان

معاون صنایع‌دستی کشور با «خاله رحیمه» هنرمند پیشکسوت گلستانی دیدار کرد

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سفر به استان گلستان با حضور در روستای ملی جاجیم‌بافی، با رحیمه رحیمی (خاله رحیمه) هنرمند پیشکسوت صنایع‌دستی در روستای زیارت شهرستان گرگان دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ مریم جلالی امروز شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در دیدار با رحیمه رحیمی (خاله رحیمه) هنرمند پیشکسوت صنایع‌دستی در روستای زیارت شهرستان گرگان هنرمندان پیشکسوت صنایع‌دستی همانند گنجینه‌های زنده هستند که نشان از پتانسیل‌های بی‌بدیل هر منطقه در بخش صنایع‌دستی هستند.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور تأکید کرد: پیشکسوت‌ها و چهره‌های ماندگار صنایع‌دستی، تاریخ شفاهی هر استان هستند که نیاز است برای حفظ خاطرات و تجربه‌های این میراث ناملموس، از بخش‌های مختلف زندگی و فعالیتشان تولید محتوا شده تا مستندات آن برای آیندگان به یادگار بماند.

او با اشاره به این‌که متأسفانه تاکنون بانک اطلاعاتی صحیحی از مشاهیر و چهره‌های ماندگار حوزه صنایع‌دستی گردآوری نشده است، خاطرنشان کرد: به دنبال ایجاد بانک اطلاعاتی از مشاهیر و چهره‌های ماندگار صنایع‌دستی کشور هستیم تا علاوه بر برنامه‌ریزی مناسب برای این حوزه بتوانیم حمایت‌های مختص چهره‌های ماندگار و افراد شاخص را در مسیر صحیح اختصاص دهیم.

رحیمه رحیمی معروف به خاله رحیمه ۷۰ ساله، متولد روستای زیارت شهرستان گرگان در استان گلستان و استاد هنر جاجیم‌بافی و نگه‌دارنده این هنر اصیل است.

مریم جلالی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، به‌منظور حضور در آیین پاسداشت ثبت جهانی سوزن‌دوزی ترکمن و جنگل‌های هیرکانی و جشن ثبت هزارمین اثر استان گلستان در فهرست آثار ملی روز گذشته جمعه ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ از طریق فرودگاه بین‌المللی شهدای گرگان وارد استان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *