شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
۱۰۰۷ اثر استان گلستان در فهرست آثار ملی

۱۰۰۷ اثر استان گلستان در فهرست آثار ملی کشور

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: تاکنون یکهزارو ۷ اثر از اثار استان گلستان در فهرست اثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان محمد جواد ساوری عصر امروز در آئین پاسداشت ثبت جهانی سوزن دوزی ترکمن و جنگل هیرکانی و جشن ثبت ملی هزارمین اثر استان گلستان در فهرست آثار ملی در مدرسه تاریخی تقوی اظهار کرد: در سالهای گذشته اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان در حوزه ثبت آثار خود در فهرست آثار ملی در رتبه های ۲۸ و ۲۹ کشور قرار داشت.

وی تصریح کرد: در این سالها با تلاش و همکاری استاندار و اداره کل میراث فرهنگی توانستیم هزارو هفت اثر از اثار استان گلستان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت برسانیم و به رتبه ۱۵ کشوری ارتقاء پیدا کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان خاطرنشان کرد: ایجاد حرایم در ثبت ابنیه تاریخی برای علاقمندان به بافت ها و اثار تاریخی آزار دهنده بوده و این نکته به مقام عالی وزارت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی منتقل شده است.

وی ادامه داد: پرچالش ترین مباحث در میراث فرهنگی، ایجاد حریم در بافت تاریخی بوده و پیشنهاد می شود قوانین مربوط به این حوزه بروز رسانی شده و کام مردم از شهر تاریخی گرگان شیرین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *