شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
صنایع دستی به عنوان منبع پولساز

صنایع دستی به عنوان منبع پولساز در کشور شناخته نمی شود

گرگان- حسینی، مدیر عامل تعاونی زنان سبز اورشم استارآباد گفت: از آنجاییکه صنایع دستی در ۸۰ درصد موارد توسط بانوان مدیریت می شود، از سوی جامعه به عنوان یک صنعت درآمدزا و پولساز جدی گرفته نمی شود.

هدی حسینی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: یکی از موضوعات بسیار پررنگ، عدم تعادل فعالیت های اتاق بازرگانی به لحاظ جنسیتی است.

مدیر عامل تعاونی زنان سبز اورشم استارآباد افزود: دغدغه من به عنوان کسی که در حوزه صنایع دستی فعالیت می کنم این است که سرمایه گذاران تمایلی برای حضور در این بخش ندارند و اتاق بازرگانی هم تاکنون کمکی برای جذب حامی مالی در راستای صنعتی شدن صنایع دستی نداشته است.

وی گفت: به واسطه اینکه حوزه صنایع دستی در ۸۰ درصد موارد توسط بانوان مدیریت می شود، به طور کلی از سوی جامعه به عنوان یک صنعت درآمدزا و پولساز جدی گرفته نشده است.

وی بیان کرد: عدم خود باوری و اعتماد به نفس هم یکی از دلایلی است که باعث عقب ماندن بانوان از حوزه تولید و صنعت و به طور کلی بخش خصوصی شده است.

حسینی ادامه داد: پایداری در یک کسب و کار نیازمند سرمایه در گردش است که نه تنها مورد توجه بانک ها نیست بلکه ارگان ها هم آن طور که باید به آن توجه نمی کنند.

مدیر عامل تعاونی زنان سبز اورشم استارآباد تصریح کرد: قرار گرفتن در بازار جهانی نیازمند آموزش های هدفمند است که متاسفانه در حال حاضر این آموزش ها به طور کامل در اتاق بازرگانی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *