شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
جشنواره غذاهای بومی محلی گرگان

برپایی جشنواره غذاهای بومی محلی گرگان تا چهارم اسفند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از برگزاری نخستین جشنواره غذاهای بومی محلی باهدف ترویج غذاهای محلی در گرگان خبرداد و گفت: این رخداد فرهنگی تا چهار اسفند ادامه دارد.

به‌گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ساوری ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: نخستین جشنواره غذاهای بومی محلی با هدف ترویج و احیای غذاهای محلی در گرگان برپا شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان افزود: این جشنواره باهدف ترویج و احیای غذاهای سالم و محلی و همراه با بازی‌های بومی و محلی، موسیقی و آتش‌بازی برگزار و در آن انواع غذاهای محلی شهر تاریخی استرآباد (گرگان) در معرض نمایش قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: اولین جشنواره غذاهای بومی محلی گرگان با مشارکت بخش خصوصی و با همکاری اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان گرگان، فرمانداری شهرستان گرگان، شهرداری گرگان در حال برگزاری است.

ساوری اضافه کرد: این جشنواره تا روز چهارم اسفندماه سال جاری آماده میزبانی از علاقه مندان است و علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این جشنواره در ایام برگزاری از ساعت ۱۳ الی ۲۲ از این رخداد فرهنگی بازدید کنند.

گفتنی است، بافت تاریخی شهر گرگان با مساحتی افزون بر ۱۵۰ هکتار سومین بافت با ارزش و دارای سبک معماری پس از یزد و اصفهان است، بافت تاریخی این شهر در ۲۴ شهریور سال ۱۳۱۰ خورشیدی به عنوان چهل و یکمین اثر تاریخی کشور در فهرست آثار میراث ملی ایران به ثبت رسید که محدوده آن منطبق بر محدوده قاجاری شهر استرآباد است.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *