شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
نجات کوهنورد ۴۵ ساله پس از سقوط از پرتگاه در گلستان

نجات کوهنورد ۴۵ ساله پس از سقوط از پرتگاه در گلستان

کوهنورد ۴۵ ساله که پس از سقوط از ارتفاع از ارتفاعات قلعه ماران رامیان در یک قدمی مرگ قرار گرفته بود توسط امدادگران هلال احمر نجات یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، ساعت ۱۹ و ۵۰ دقیقه روز گذشته در پی تماس با مرکز ۱۱۲ ندای امداد هلال احمر، حادثه سقوط از ارتفاع کوهنورد ۴۵ ساله در ارتفاعات قلعه ماران رامیان گزارش شد.

بلافاصله چهار تیم امدادی با بکارگیری ۱۵ نیروی نجاتگر و امدادگر به وسیله آمبولانس، دو دستگاه خودروی کمک‌دار و سه ست کوهستان به محل اعزام شدند.

با توجه به صخره‌ای و صعب العبور بودن منطقه، تیم‌های امدادی پس از چندین ساعت پیاده‌روی و جست‌وجو به محل حادثه رسیدند.

مصدوم کوهنورد ۴۵ ساله آقا به دلیل شدت سقوط از ناحیه لگن و پا به شدت دچار آسیب شده بود و امکان حرکت نداشت.

امدادگران پس از اجرای اقدامات اولیه، وی را از عمق به سطح منتقل کرده و به دلیل شرایط منطقه و ضرورت انتقال سریع بیمار به مرکز درمانی درخواست استفاده از بالگرد به مرکز کنترل و هدایت عملیات هلال احمر گلستان منتقل شد.

بلافاصله تیم امداد هوایی با یک فروند بالگرد به محل اعزام شدند و مصدوم توسط تیم امداد هوایی به تیم امداد هلال احمر آزادشهر تحویل و توسط آمبولانس به مرکز امدادی منتقل شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان اظهار کرد: عملیات امدادرسانی به این مصدوم تا بعد از ظهر امروز ادامه داشت.

قاسم غریب‌آبادی خاطرنشان کرد: تیم امداد هوایی در این عملیات برای انتقال مصدوم و امدادگران سه سورتی پروازی انجام داده است.

وی گفت: هلال احمر گلستان به صورت ۲۴ ساعته برای خدمت رسانی به مردم و امدادرسانی به حادثه دیدگان به صورت ۲۴ ساعت آماده خدمت‌رسانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *