شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
محمدجواد ساوری - نیازمند بازنگری و تسهیل‌گری در قوانین میراث‌ فرهنگی هستیم

نیازمند بازنگری و تسهیل‌گری در قوانین میراث‌ فرهنگی هستیم

گرگان- میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان گلستان گفت: برای رونق اقتصاد گردشگری نیازمند بازنگری و تسهیل‌گری در قوانین میراث‌ فرهنگی هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ساوری شامگاه شنبه در آئین پاسداشت ثبت جهانی سوزن‌دوزی ترکمن و جنگل هیرکانی و جشن ثبت ملی هزارمین‌اثر گلستان در فهرست آثار ملی اظهار کرد: با توجه به این‌که قوانین میراث‌فرهنگی بازنگری نشده متأسفانه مشکلات بسیاری را در بافت تاریخی گرگان و گمیشان و همچنین ۳۳ روستای در مسیر دیوار بزرگ گرگان برای مردم و همچنین حفظ و حراست از این آثار ایجاد کرده است.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان افزود: توسعه اقتصاد استان با توسعه گردشگری رقم خواهد خورد و اگر بتوانیم گردشگری را توسعه بخشیده و زیرساخت‌ها را ارتقا دهیم مطمئناً اقتصادی پایدار برای استان به ارمغان خواهیم آورد.

وی ادامه داد: ثبت جنگل‌های هیرکانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اما همین ظرفیت موجود در استان می‌تواند به‌عنوان یکی از پتانسیل‌های توسعه گردشگری گلستان باشد.

ساوری افزود: سوزن‌ دوزی ترکمن به‌عنوان یکی از آثار فاخر صنایع‌دستی استان گلستان در فهرست آثار جهانی به ثبت رسیده است که با توجه به توانمندی‌های استان به لحاظ تعداد هنرمندان، برخورداری از مرز اینچه‌برون و ظرفیت‌های صادراتی، می‌توان با افزایش کیفیت و کاربردی کردن تولید و تطابق آن با سلیقه روز این رشته را به یکی از شاخصه‌های حوزه صنایع‌دستی در سطح ملی و بین‌المللی تبدیل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *