شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911

واکسینه همه گلستان تا ۳ ماه آینده

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا فاضل شامگاه شنبه در گفتگوی خبری اظهار کرد: سن دریافت واکسن از ۵۰ سال به بالا بود و در شهرستان‌هایی که از آن استقبال نشد سن را کاهش داده و به ۴۷ سال رساندیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: تاکنون ۳۵۳ هزار و ۴۸۵ دوز واکسن در گلستان تزریق شده که از این تعداد ۵۰ هزار دوز در مرحله دوم بوده است.

وی بیان کرد: میانگین کشوری دریافت واکسن ۲۲ درصد و در گلستان ۲۷ درصد است و ما از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

فاضل اضافه کرد: در شهرستان‌های گمیشان، آق قلا، بندرترکمن، مراوه‌تپه و کلاله استقبال کمتری از واکسن شده لذا از هفته گذشته شرایط سنی را معتدل‌تر کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ادامه داد: شهرستان‌های بندرگز با ۴۳ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال، گرگان ۳۴ درصد و کردکوی با ۳۵ درصد بهترین وضعیت دریافت واکسن را در استان دارند.

وی گفت: در هفته جاری محموله خوبی از واکسن وارد گلستان خواهد شد و اگر ورودی خوب باشد تزریق روزانه هم به ۲۰ هزار دوز می‌رسد که این امر می‌تواند پیشگیری برای پیک بعدی کرونا باشد.

به گفته فاضل پیش‌بینی می‌شود در صورت تأمین به موقع واکسن در ۹۰ روز آینده کل جمعیت استان حداقل یک دوز واکسن را دریافت کرده باشند.

فاضل در خصوص اقلام دارویی هم عنوان کرد: فاویپیراویر از پوشش بیمه سلامت خارج شده و آزاد است ولی رمدسیویر همچنان تحت پوشش بیمه است.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *