شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
جشنواره اقوام

مخالفت ستاد کرونا با برگزاری جشنواره اقوام در گلستان

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از مخالفت ستاد کرونا با برگزاری جشنواره اقوام در استان گلستان خبر داد.

عبدالرضا فاضل عصر امروز در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا استان گلستان اظهار کرد: مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان به دلیل عدم تمکین مصوبات ستاد کرونا در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان کشور به محاکم قضایی استان گلستان معرفی می شود.

وی به مصوبات جلسه مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: براساس مصوبه ستاد کرونا برگزاری جشنواره اقوام که برآورد می شد بیش از ۲۵ هزار بازدیدکننده در آن حضور یابد برگزار نمی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تاکید کرد: براساس مصوبه ستاد کرونا اختتامیه کنگره تجلیل از امامزاده یحیی بن زید(ع) گنبدکاووس در چهارم بهمن ماه و با یک سوم ظرفیت سالن برگزار می شود.

تمامی شهرهای گلستان در وضعیت آبی کرونا قرار دارد

فاضل با بیان اینکه در حال حاضر همه شهرهای گلستان در وضعیت آبی قرار دارند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه نسبت به هفته‌های گذشته بار بستری بیماران کرونایی افزایش محسوسی نداشته است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۹۴ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی گلستان بستری هستند، گفت: از این تعداد ۳۷ نفر در بخش مراقبت های ویژه قرار دارند و ۱۹ نفر نیز به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

تزریق دو میلیون و ۷۰۰ هزار دز واکسن کرونا در گلستان

وی به آمار واکسیناسیون کرونا اشاره کرد و یادآور شد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا دو میلیون و ۷۰۰ هزار دز واکسن در گلستان تزریق شد، در حال حاضر نیز نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر کاندیدای دریافت دز سوم واکسن کرونا هستند و به دلایل مختلف از تزریق آن پرهیز می کنند که توصیه می کنم در اسرع وقت نسبت به این مهم اقدام کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه تاکنون ۲۵۰ هزار نفر دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند، افزود: همچنین یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر از مردم گلستان معادل ۹۳ درصد جمعیت جامعه هدف گلستان دز نخست واکسن کرونا و یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر معادل ۷۹ درصد دز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *