شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
گالیکش

ساخت آب بندان روستای پادُلدُل به کجا رسید؟

حدود ۱۱ سال است که اهالی روستای پادلدل گالیکش به دنبال ساخت آب بندان در روستایشان هستند تا زمین‌های زراعی شان که در اراضی شیبدار قرار دارد، سیراب شود.

تلاش ۱۱ ساله این اهالی هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.

آشور فارسیانی رئیس جهاد کشاورزی گالیکش در این باره گفت: زمین‌های روستای پادلدل در حالی که آب از کنار آبادی این روستا عبور می‌کرد حق آبه‌ای نداشت.

او گفت: طی جلساتی که با آب منطقه‌ای داشتیم آبان امسال موضوع حق آب این روستا حل شد و در حال حاضر مشاور در حال تهیه طرح برای احداث آب بندان است.

فارسیانی گفت: به محض اینکه طرح آماده شود ساخت آب بندن آغاز می‌شود و ۲۲۵ هزار مترمربع حق آبه روستا پرداخت می‌شود.

او گفت: از آنجایی که اکثر زمین‌های این روستا شیبدار است و زمین مسطحی برای ساخت آب بندان پیدا نشد، دو تا سه آب بندان در این روستا ساخته می‌شود.

به گفته فارسیانی علت تاخیر در ساخت آب بندان پیگیری حق آبه بود که چندین سال به طول انجامید.

او گفت: از آنجایی که زمین‌های زراعی این روستا در اراضی شیبدار واقع شده، طی سال‌های مختلف با کشت غلات خاک این منطقه ارزش غذایی خود را از دست داده است و دیگر کشت غلات صرفه اقتصادی ندارد.

فارسیانی گفت: مقرر شده این اراضی شیبدار تغییر کاربری دهند ودر آن‌ها با کشت نهال باغ‌هایی ایجاد شود و آب این باغ‌ها از طریق آب بندان‌ها تامین شود.

او گفت: با تبدیل این اراضی به باغ مشکل درآمد روستاییان هم برطرف خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *