شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
رئیس جمهور

رئیسی: نباید اجازه تجاوز و تصرف غیرقانونی جنگل‌ها را به عده‌ای خودخواه و سودجو داد

گروه استان‌ها ـ رئیس جمهور با بیان اینکه نباید اجازه تجاوز و تصرف غیرقانونی را به عده‌ای خودخواه و سودجو داد، گفت: صیانت از جنگل‌ها و سواحل باید با جدیت پیگیری شود چون این ثروت متعلق به همه مردم است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، آیت الله سیدابراهیم رئیسی امشب در جلسه شورای اداری استان گلستان اظهارداشت: شرایط کرونایی اجازه نداد که بتوانیم به مردم گرگان و سایر شهرستان‌ها عرض ادب داشته باشیم که از همین جا از مردم خوب این استان عذرخواهی می‌کنم.

وی با بیان اینکه دولت در سفر امروز در جریان مسائل و مشکلات استان گلستان که جزو دغدغه‌های مردم است، قرار گرفت، افزود: از قبل هم هیئت‌های بررسی کننده مسائل استان را منتقل کردند و در تهران نیز جلسه‌هایی در این باره برگزار شد و در نهایت مصوبه‌هایی در این سفر داشتیم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر مواردی که استاندار، نماینده ولی فقیه یا نمایندگان مردم در مجلس به آنها اشاره کردند اما جزو مصوبه‌های سفر نبود از سوی معاون اجرایی رئیس جمهور پیگیری خواهد شد تا ضمیمه مصوبات این سفر شود.

وی با بیان اینکه در این سفر نمی‌شود برای همه مسائل استان مصوبه داشته باشیم، گفت: مصوبه‌های این سفر ناظر به همه مسائل و مشکلات استان نیست بلکه اولویت‌ها در این سفر مورد تأکید قرار گرفته است.

رئیسی با بیان اینکه بنای ما این است که دولت « صادق‌الوعد» باشد، ادامه داد: آنچه که گفته می‌شود باید جنبه اجرایی پیدا کند و اگر هم موضوعی انجام نشد دلایلش را باید برای مردم بازگو کرد. بنابراین آنچه در این جلسه از سوی وزرا مطرح شده، باید اجرایی شود.

وی گفت: مدیران باید در اجرایی شدن این موارد و مصوبات مصمم باشند که این امر با کار روزمره اتفاق نمی‌افتد و نیازمند حرکت و کار جهادی است. حرکت جهادی و تحولی نیازمند نگاه و رویکرد تحولی و جهادی است. مدیری که نگاه تحولی ندارد نمی‌تواند منشا تحول باشد.

رئیس جمهور بر اصلاح فرآیندها تأکید کرد و افزود: برخی از فرآیندهای ما دچار مشکل و آسیب است. بازدیدهای امروز ما نشان داد که چگونه یک مسئله مهم در پیچ و خم اداری گرفتار شده و دستگاه‌ها آن را به هم احاله می‌دهند. بهرحال یک ثروت عظیمی در این منطقه وجود دارد که می‌تواند در اشتغال و فعال شدن گردشگری موثر باشد اما معطل مانده است.

وی با بیان اینکه انتظار مردم از دولت ایجاد تحول است، گفت: باید اتفاقی در این استان رخ دهد که با مکاتبات در سیستم اداری اتفاق نمی‌افتد بنابراین باید در سازوکارها نیز تحول ایجاد کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه در منطق دولتمردان « نشد، نمی‌شود، نگذاشتند، نمی‌توانیم، پول ندادند و غیره» وجود ندارد، اظهار داشت: منطق دولت « ما می‌توانیم» است که باید با جدیت آن را دنبال کنیم. نباید شاهد باشیم که ظرفیت عظیم و ثروت ارزشمندی در منطقه وجود داشته باشد اما شاهد فقر مطلق هم باشیم. مردم باید شاهد باز شدن گره‌ها باشند و این یک امر آرمانی نیست بلکه هدفی دست یافتنی است.

وی با اشاره به وضعیت خلیج گرگان و دستوراتی که امروز برای احیای این خلیج داده شد، گفت: این خلیج یک ثروت عظیم است، وضعیت کنونی برای آبزیان مشکلاتی ایجاد کرده است، برخی از راه‌های انتقال آب خلیج بسته شده یا در حال بسته شدن است. نباید جلوی چشم ما چنین اتفاقی رخ دهد. امروز مسئولی که درباره خلیج توضیح می‌داد خشکی خلیج گرگان را به عنوان یک فرضیه مطرح کرد که من گفتم این نباید جزو فرضیات ما باشد و فرضیه دولت، احیای این خلیج است.

رئیسی بیان داشت: باید از همین فردا پیگیری‌های لازم انجام و لایروبی و رسوب‌زدایی آغاز و راه ارتباطی با دریا باز شود.

وی درباره جزیره آشوراده هم گفت: از وضعیتی که امروز دیدم متأثر شدم. این ثروت و مکانی که می‌تواند بسیاری از مسائل مانند اشتغال و گردشگری را حل کند، چنین وضعیتی دارد. امروز در بازدید از آشوراده صحبت‌های بخش‌های مختلف را شنیدم و به این نتیجه رسیدم که هیچ حجتی که بتوان برای توقف و عدم انجام کار به آن اتکا کرد وجود ندارد. قرار شد وزیر راه و شهرسازی حداکثر در 10 روز آینده جلسه بگذارد و اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس جمهور درباره مشکلات کم آبی و ضرورت اجرای طرح‌های کوتاه مدت برای حل مشکل آب در استان گلستان گفت: در برخی موضوعات مانند حل مشکل آب شرب نباید صبر کرد و باید طرح‌های اضطراری در بودجه 1401 دیده شود و با سرعت کارها صورت بگیرد.

وی افزود: فعال شدن تعاونی‌ها موضوع دیگری است که باید به آن توجه کرد. مانند کارخانه‌هایی که تعطیل هستند یا با ظرفیت کم فعالیت می‌کنند، اینگونه تعاونی‌ها را شناسایی و احیا کنیم. از استاندار گلستان می‌خواهم کارگروهی تشکیل دهد و واحدهای تولیدی که با کمی کار راه اندازی می‌شود را شناسایی کنند.

رئیسی به وضعیت پتروشیمی استان گلستان اشاره کرد و بیان داشت: مباحث حقوقی این پروژه از سوی دادگستری پیگیری و حل شده و تازه به نقطه اول رسیدیم چون هنوز 80 درصد کار باقی مانده است. باید به نحوی از این پروژه پشتیبانی شود تا سهامدارانی که نگران هستند، از ناراحتی و نگرانی‌شان کاسته شود.

وی درباره توسعه صنایع تبدیلی در این استان گفت: یکی از استان‌هایی که نیازمند کار بسیاری در زمینه توسعه صنایع تبدیلی است، همین گلستان است که سبب ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی محصولات خواهد شد.

رئیس جمهور جنگل‌ها را ثروت ملی دانست و تأکید کرد: نباید اجازه تجاوز و تصرف غیرقانونی را به عده‌ای خودخواه و سودجو داد. صیانت از جنگل‌ها و سواحل باید با جدیت پیگیری شود چون این ثروت متعلق به همه مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *