شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
روستای رادکان

جیوه خفاش، عامل تجاوز سوداگران میراث‌فرهنگی به برج رادکان کردکوی

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کردکوی از نقشه تجاوز و دست‌اندازی سوداگران میراث‌فرهنگی به برج رادکان این شهرستان برای بافتن لانه خفاش خبر داد.

 

 

به گزارش روابط‌عمومی اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کردکوی، جعفر خاندوزی امروز شنبه 25 اردیبهشت‌ماه 1400 با اعلام این خبر گفت: جیوه خفاش یکی از موضوعاتی است که خریدوفروش آن را در فضای مجازی زیاد می‌بینیم؛ البته قیمت گزاف لانه خفاش مسئله‌ای است که همه را ترغیب به دانستن واقعیت در رابطه با این ماده می‌کند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کردکوی خاطرنشان کرد: ازآنجایی‌که در سقف برج رادکان خفاش‌ها لانه دارند ماموران یگان حفاظت شهرستان غرب استان در حین سرکشی از آثار تاریخی این شهرستان، متوجه شدند که در داخل بنای برج تاریخی رادکان داربستی به همین منظور نصب‌شده است.

او در ادامه خاطرنشان کرد: مامور این یگان با اخذ دستور قضایی اقدام به ضبط داربست کرده و تحقیقات اولیه را برای شناسایی عاملین این دست‌درازی آغاز کردند.

خاندوزی تاکید کرد: خوشبختانه در سطح شهرستان دادستان با مجموعه یگان حفاظت میراث‌فرهنگی همکاری و تعامل بسیار شایسته و تنگاتنگی داشته و حتی یکی از شعب دادگستری شهرستان را به پرونده‌های مربوط به میراث‌فرهنگی اختصاص داده‌اند. هم‌چنین نیروی انتظامی شهرستان نیز همکاری ارزنده‌ای در عملیات‌های کشف و دستگیری حفاران غیرمجاز و متجاوزان به آثار تاریخی با یگان حفاظت داشته است که جای تقدیر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *