شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
آزادشهر - پوشاک قزلباش

تأکید ستاد خدمات سفر گنبدکاووس بر افزایش نظارت‌ها بر اصناف

نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر گنبدکاووس ویژه نوروز ۱۴۰۱ با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گنبدکاووس و مسئولان کمیته‌های اجرایی این ستاد برگزار شد.

به گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، مهدی دهرویه معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس روز دوشنبه ۱۸ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر این شهرستان، گفت: «نباید این شهرستان فقط به‌عنوان محل گذر مسافران و گردشگران شناخته شود بلکه با معرفی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن و همچنین برطرف کردن کمبودها و زیباسازی محیطی می‌توان زمینه حضور بیشتر مسافران را در طول سال به‌ویژه ایام نوروز فراهم کرد.»

او با تأکید بر اجرای برنامه‌های ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان گنبدکاووس بر اساس تصمیمات ستاد استانی مبارزه با کرونا، خاطرنشان کرد: «باید پیش‌بینی‌های لازم برای آماده‌سازی محیط، افزایش نظارت‌ها بر اصناف، مراکز اسکان ازجمله واحدهای اقامتی و بوم‌گردی، مراکز خدمات رسان و همچنین اجرای برنامه‌های متنوع باهدف جذب گردشگر در گنبدکاووس انجام شود تا در صورت برقراری سفرها، در تعطیلات نوروز مشکلی برای پذیرش مسافران وجود نداشته باشد.»

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان گنبدکاووس از اعضای این ستاد خواست فقط ارائه آمار را ملاک عملکرد خود قرار ندهند و علاوه بر توجه به مسئله کمیت برای جذب مسافران و گردشگر در تعطیلات نوروز، به مسئله کیفیت مناسب محل اسکان و فضاهای پذیرایی توجه بیشتری داشته باشند.
او همچنین یکی از مهم‌ترین مسائل در تعطیلات نوروز را تأمین امنیت مردم دانست و از مسئولان شهرستانی خواست با استفاده از تجربیات سال‌های قبل مصادیق ناامنی گنبدکاووس را استخراج کنند تا اقدامات قابل‌اجرا در این خصوص به نیروی انتظامی اطلاع داده شود.

دهرویه با اشاره به روند کند حل مشکل روشنایی مسیر آزادشهر-گنبدکاووس، از مسئولان مرتبط خواست برای حفظ سلامت جامعه سرعت کار خود را برای حل این مشکل بیشتر کنند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گنبدکاووس و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر این شهرستان نیز در این نشست وظایف کمیته‌های دوازده‌گانه ستاد را تشریح کرد و از آنان خواست برنامه‌ها و پیشنهادهای خود را در کمترین زمان به دبیرخانه ستاد برای برنامه‌ریزی نهایی اعلام کنند.

مریم آق‌آتابای خاطرنشان کرد: «برگزاری هرگونه جشنواره و نمایشگاه و برخی برنامه‌های فرهنگی که همراه با تجمع مردم است با نظر ستاد استانی مبارزه با کرونا انجام خواهد شد اما لازم است سایر دستورالعمل‌ها در راستای نظارت بر واحدهای خدمات رسان و مکان‌های اقامتی در نوروز ۱۴۰۱ موردتوجه اعضای ستاد قرار گیرد.»

در نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان گنبدکاووس ویژه نوروز ۱۴۰۱ ضمن تشریح وظایف کمیته‌های دوازده‌گانه ستاد احکام مسئولان کمیته‌ها در راستای ارائه خدمات هرچه بهتر به گردشگران نوروزی در سطح شهرستان گنبدکاووس، توسط معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس، ابلاغ شد.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۷۵ هزار نفر جمعیت و تنوع اقوام و فرهنگ‌ها واقع در شرق استان گلستان در سال‌های پیش از شیوع کرونا ویروس با جاذبه‌های گردشگری طبیعی، تاریخی و مذهبی قابل‌توجه ازجمله میراث جهانی گنبدقابوس با بیش از هزار سال قدمت و به‌عنوان بلندترین برج آجری جهان، آستانه امامزاده یحیی بن زید (ع)، سه تالاب بین‌المللی در بخش مرزی داشلی‌برون، بازارچه و گمرک مرزی، مجموعه سوارکاری، دریاچه مصنوعی و مراتع و دشت‌های سرسبز پذیرای مسافران گردشگران بود.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *