شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
خوش سفر بودن

خوش سفر بودن

همیشه قبل از رفتن به سفر، به دنبال اشخاص هستیم که خوش سفر بودن شان برای مان ثابت شده است. اگر هم اکنون بخواهید به سفر بروید، کسی را می شناسید؟

به یاد داشته باشید که لوازم سفر برای افراد مختلف براساس شخصیت آن ها ممکن است متفاوت باشد. مثلا فردی که به مطالعه ی زیاد عادت دارد، حتما باید با خود کتاب و حتی چراغ مطالعه بردارد و یا کسی که به موسیقی زیاد علاقه دارد، بدون شک برای داشتن سفری دل نشین باید دستگاه پخش کننده ی موسیقی و یک هندزفری با خود داشته باشد. اما جدا از همه ی موارد شخصی، بسیاری از لوازم عمومی و برای همه یکسان است. در این مقاله به معرفی افراد خوش سفر می پردازیم که برای داشتن سفری خوش و خاطره انگیز می توانند به شما کمک کنند.

 

۱مکان یاب

این فرد می تواند شما را به هر جایی که می خواهید ببرد. آدرس کلیه ی مکان هایی که شما ممکن است به آن نیاز داشته باشید مثل فروشگاه، نزدیک ترین توالت عمومی، مراکز خرید و تفریحی و … را بسیار راحت پیدا می کنند. این افرد همه جا را به خوبی یاد دارند و شما را راهنمایی می کنند. حتی زمانی که شما گم شدید، آنها شما را سریع و ایمن به خانه تان خواهند رساند. این همراهان خوش سفر به خصوص زمانی که شما حال عمومی خوبی ندارید، احساس کسالت می کنید و ممکن است راه را گم کنید، مفید واقع می شوند.

 

۲ماجراجویان خوش سفر هستند

سفر تماماً کسب تجربه های جدید است. همسفر شدن با چنین شخصی سفر شما را به یکی از لذت بخش ترین مسافرتهای دوران زندگیتان تبدیل خواهد کرد. تجربه کردن مواردی از قبیل موج سواری، غواصی، سقوط آزاد و … با این فرد خوش سفر می تواند به یک خاطره فراموش نشدنی تبدیل شود.

 

۳– خوش غذا

اگر تا به حال با افرادی که به غذا خوردن شان اهمیت لازم را نمی داده اند مسافرت کرده باشید، به خوبی می دانید که این کار چقدر خطرناک و غیر اصولی است. تغذیه در همه ی زمان ها رکن بسیار مهمی در حفظ سلامتی می باشد. این مسأله و اهمیت آن، در سفر بسیار بیشتر خواهد شد، چرا که شما در شهری غریب حضور دارید و اگر به خاطر استفاده از غذای ناسالم به بیماری دچار شوید، نه تنها در آن جا کسی برای مراقبت از شما وجود ندارد، بلکه از سفرتان نیز لذت نخواهید برد.

علاوه براین همسفر شدن با چنین افرادی به شما این این امکان را خواهد داد که به تست انواع مختلف غذاهای فرهنگ و ملل دیگر پرداخته و از آن لذت ببرید.

 

۴برنامه ریز خودکار

مسافران معمولا دوست دارند لحظات جذابی را داشته باشند. آن ها از آزادی های سفر خود و این که مقید نیستند تا فردا چه کاری را انجام دهند، لذت می برند. در حالی که این شیوه برای خیلی از افراد سرگرم کننده است، اما بدون شک داشتن یک برنامه ریزی توأم با فکر و اجبار، که پر از اتفاقات خوب و دوست داشتنی باشد، می تواند تنوع بزرگی در سفرتان ایجاد کند. قایق سواری در موج های خروشان، رزرو کردن بلیط یک کنسرت، بازدید از یک نمایشگاه دیدنی، قدم زدن در ساحل رفتن به نقاط گردشگری و یا بازدید از اماکن تاریخی می تواند اتفاقات زیبا و دل نشینی برای بسیاری از افراد باشد. سفر کردن با فردی که برنامه ریزی های لازم را خود به تنهایی انجام میدهد، به معنای اینست که شما هرگز نباید نگران این باشید که فردا چه کاری را انجام خواهید داد. در عین حال به یاد داشته باشید که از برنامه هایی کم خطر در سفر خود استقبال کنید. به عنوان مثال رزرو کردن تورهایی که به شما شنا با کوسه ها را پیشنهاد می کنند، شاید در ظاهر هیجان انگیز باشد اما احتمالا یک اشتباه محسوب می شود.

 

۵عکاس

اگر با تورهای گردشگری سفر می کنید، احتمالا در آن تور یک عکاس را با خود به همراه دارید. در حالی که ممکن است آن ها زیاد حرفه ای نباشند، ولی معمولا همیشه و در اغلب اوقات به دنبال مسافران بوده و در حال تلاش برای عکس گرفتن از آن ها هستند. به علاوه ی موارد بالا، آن ها زمانی که شما در حال گردش یا مهمانی هستید، فراموش نمی کنند که با دوربینشان از لحظات عکس بگیرند.

زمانی که شما اخم کرده اید، آن ها سعی می کنند حالت های خوب را به شما یاد آوری کنند. اگر تنها به سفر می روید و از تورهای گردشگری استفاده نمی کنید، به همراه داشتن یک عکاس خوب، یکی از لوازم ضروری سفر می باشد. با کمک این فرد می توانید خاطرات دل نشین سفر خود را ثبت کنید و برای همیشه به همراه داشته باشید.

 

۶طرفداران فرهنگ

طرفداران فرهنگ خوش سفر هستند چون فقط نمی خواهند در هر جایی بنشینند و به خوردن خوراکی مشغول باشند. آن ها دوست دارند از ساعات بیداریشان حداکثر بهره را برده و برای کشف بیشتر، به گشت وگذار در شهرهای مختلف بپردازند. اگر شما مانند آن ها نباشید، ممکن است این افراد شما را خسته و مأیوس کنند. آن ها از این که چند کیلومتر را برای دیدن یک مکان تاریخی پیاده روی کنند، لذت می برند. اگر از دیدن مکان های جدید، بازارها، اماکن تاریخی و یا اماکن فرهنگی لذت می برید، حتما از دوستان مشابه خود برای رفتن به سفر دعوت کنید. وقتی دسته جمعی به این تفریحات بپردازید، لذت این سفر نیز برای شما دو چندان می شود.

 

۷کارشناس سفر

همراه داشتن یک کارشناس سفر (کسی که مهارت های اولیه ی سفر را می داند) به شما این امکان را می دهد که بدون هیجگونه نگرانی از سفر خود لذت ببرید. این افراد علم کافی در مواجهه با شرایط بحرانی سفر از قبیل از دست دادن پرواز، ایراد در بلیط یا رزرو هتل و .. را دارا می باشند.

 

۸زبانشناس محلی

کسانی که علاقمند سفر به محلات شهرها هستند، باید شخصی را که به زبان آن منطقه آشنایی دارد و کتاب راهنمای زبان آنجا را دارد با خود به همراه ببرد. آن ها اطلاعات خوبی راجع به آن مکان و محله به شما خواهند داد. زبان شناسان محلی یکی از محبوب ترین شخصیت ها در طول سفر برای شما خواهند بود، به خصوص زمانی که با هم در یک رستوران غذای مورد علاقه تان را می خورید و از خاطرات و اتفاقات هیجان انگیز آن منطقه آگاه می شوید. این دسته از افراد خوش سفر بحساب می آیند.

 

۹افراد سبک بار

در حالی که اکثر مردم به فکر یک چمدان پر از لباسهای گوناگون و کیف و کفشهای هماهنگ هستند، افراد سبک بار تنها با وسایل ضروری به سفر می پردازند. زمانی که چراغ قوه جای خیلی از چیزهای غیر ضروری دیگر را در چمدان شما بگیرد، شما می توانید جای بیشتری برای ابزار و وسایل نجات داشته باشید.

 

۱۰افراد صرفه جو

همسفر شدن با افراد اقتصادی و کسانی که کم پولشان را خرج می کنند، خیلی هزینه بر نیست. این افراد قابلیت آن را دارند که ارزان ترین رستوران ها، باشگاه ها، مراکز خرید و حتی مراکز تفریحی را بیابند. شما با این روش می توانید پولتان را پس انداز کنید. آنها در ادامه ی سفر نیز در زمینه ی پیدا کردن مهمان خانه و بلیط هواپیمای ارزان شما را حیرت زده خواهند کرد. اگر از بودن در کنار این افراد ناراحت و عصبانی نمی شوید، با حیرت خواهید فهمید که چقدر پول هایتان را در سفرهای قبلی بی رویه و نامناسب خرج کرده اید. اگر به زیاد خرج کردن و هزینه های بالا علاقه ندارید، سعی کنید در سفرهایتان از افراد صرفه جو و اقتصادی دعوت کرده و با آن ها به سفری شیرین و البته کم خرج بروید.

 

قطعا مسافرت کردن با دیگران برایتان چالش هایی به همراه خواهد آورد. ممکن است فردی که با آن در مسافرت هستید خوش سفر باشد یا اینکه شرایط را برای شما کاملا سخت و طاقت فرسا کند. در ذیل 10 روش که چگونه فردی خوش سفر باشیم و شرایط را برای دیگران نه تنها سخت نکنیم بلکه به یک خاطره به یاد ماندنی بدل کنیم میخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *