شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
مرداب جعفرآّباد

جنگل جعفرآباد

روستای جعفرآباد از توابع بخش مرکزی گرگان و در 25 کیلومتری شرق آن قرار دارد. این روستا با داشتن طبیعتی زیبا مقصد جذابی برای گردشگران، طبیعتگردان و علاقمندان به عکاسی و کمپینگ، در تمامی فصول سال است. جنگل جعفرآباد که در انتهای روستا واقع شده است و با داشتن رودخانه، مرداب، چشمه و چندین آبشار طبیعت منحصربفردی را رقم زده است. درختان این جنگل شامل سرخدار، انجیلی، افرا، ممرز، بلوط، گیلاس وحشی، ولیک، کندس و گلابی وحشی می­باشد. همچنین در این جنگل حیواناتی نظیر گوزن، گراز، شغال، روباه و خرس زندگی می­کنند.

اگر در فصل پاییز به این روستا و جنگل آن سفر کنید، پاییز هزار رنگی را خواهید دید که چشم هر بیننده­ای را خیره می­کند. برگ­های درختان انجیلی سر به فلک کشیده این جنگل، در پاییز به رنگ­های متنوعی در می­آیند و طبیعت چشم­نوازی را خلق می­نمایند.

هفت آبشار به نام­های شارام، عرب بچه، نوکوه، و … نیز در این جنگل وجود دارد. در مسیر پیمایش این آبشارها، وجود درختان تنومند افرا، زیبایی مسیر را چندین برابر نموده است. در زیر این درختان، گونه­ای قارچ سفید رنگ می­روید که مصرف خوراکی دارد و به قارچ افرا معروف است. گونه دیگری قارچ نیز در این جنگل می­روید که زرد رنگ است و در زبان محلی به آن زرد کیجا یا همان دختر زرد رنگ می­گویند. در این جنگل مردابی به نام کدو عسطل به معنی جایی که آب زیادی جمع می­شود، نیز وجود دارد که مکان بسیار زیبایی برای عکاسی به شمار می­رود.

از غذاهای سنتی این روستا می­توان به ترشی آش اشاره کرد که شبیه آش رشته است با این تفاوت که در این آش کدو سبز و گوجه فرنگی نیز وجود دارد.

اگر به روستای جعفرآباد سفر کردید، به جنگل زیبای این روستا نیز سری بزنید. چشم­اندازهای زیبای جنگل جعفرآباد، نجوای دلنشین آب رودخانه، صدای پرندگان و درختان انبوه و سربه فلک کشیده این جنگل، می­تواند روز متفاوتی را برایتان رقم بزند.

2 Replies to “جنگل جعفرآباد”


779-02-16
بسیار زیبا
پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *