شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
آبشار لوه - گالیکش

آبشار لُوِه

آبشار لُوِه، یکی از آبشارهای استان گلستان است که در منطقه‌ای جنگلی قرار گرفته و به عنوان یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری این استان شناخته می‌شود.

مجموعه‌ای از عوامل مختلف مانند نزدیکی به جاده اصلی و همجواری با پارک ملی گلستان، آبشار لوه را به یکی از بهترین مقاصد گردشگران در استان گلستان تبدیل کرده است.

آبشار لوه از صخره‌هایی طبقه‌ای شکل به سمت پایین حرکت می‌کند و به این ترتیب مجموعه‌ای از آبشارهای کوچک و بزرگ را می‌توان در کنار هم دید. حوضچه‌هایی که از ریختن آب در هر طبقه شکل گرفته‌اند از دیگر جذابیت‌های مجموعه آبشارهای لوه است. این آبشار در مجموع از پنج طبقه تشکیل شده و درون دره‌ای می‌ریزد که مملو از درختان جنگلی است.

آبشار لوه - گالیکش
آبشار لوه – گالیکش

قرارگیری آبشار لوه در نزدیکی مسیر گرگان به مشهد باعث شده که دسترسی به آن بسیار آسان باشد. این آبشار در نزدیکی شهرستان گالیکِش قرار دارد. مسیر رسیدن به آبشار لوه هم بسیار زیباست و از منطقه‌ای جنگلی در مجاورت پارک ملی گلستان گذر می‌کند.

آبشار لوه در نزدیکی روستایی به همین نام و در فاصله‌ی حدودا ۲۵ کیلومتری شرق شهر گالیکش واقع شده است. فاصله‌ی گالیکش از گرگان، مرکز استان گلستان حدود ۱۱۰ کیلومتر است.

چنان‌چه مسافر مشهد باشید و از جاده آسیایی (گرگان به مشهد) عبور می‌کنید، فرصت بسیار خوبی برای شما فراهم است تا از آبشار لوه دیدن کنید چرا که فاصله‌ی آبشار تا این جاده در حدود پنج کیلومتر است. بنابراین می‌توان با تغییر مسیری کوتاه نیز از این آبشار بازدید کرد.

فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به این منطقه است. هر چند که در این دو فصل هم هوا در مواقعی از شبانه‌روز نسبتا سرد است. بنابراین بهتر است در سفر به این منطقه لباس گرم به همراه داشته باشید. برای اقامت نیز می‌توان از خانه‌های محلی در روستاهای مجاور جاده اصلی استفاده کرد که البته انتخاب‌های چندان متنوعی برای آن نخواهید داشت.

علاوه بر پارک ملی گلستان آبشار کوه سنگی نیز در همین منطقه قرار دارد که دیدن آن نیز خالی از لطف نیست. آبشار آق سو، آبشار دیگری است که در نزدیکی لوه و مسیر جاده مشهد واقع شده که می‌توان از آن بازدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *