شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
آبشار بهشت باران - گرگان - شصت کلاه

آبشار بهشت باران

آبشار بهشت باران یکی از زیبا ترین مکان های استان گلستان است که به علت مسیر طولانی پیاده روی و دسترسی سخت تر همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده است. این منطقه با وجود ریزش مداوم قطرات آب و صخره‌های سبز خزه ای یکی از مناظر جالب استان گلستان است.

 

وجه تسمیه:

ریزش مداوم آب به صورت قطرات ریز و درشت شبیه باران از بالای صخره‌ های پوشیده از خزه وجه تسمیه بهشت باران است. آب این آبشار زیبا و خزه ای قابل شرب است و بسیار زلال و شفاف است. این آبشار یکی از بهترین جاذبه های توریستی در قلب استان گلستان است که همانند سایر مکان های گردشگری، مسافران و گردشگران زیادی از این آبشار دیدن می کنند.

 

آبشار بهشت باران در چهار فصل

منطقه گرگان آب و هوایی معتدلی را برخوردار است و در تمامی فصول سال زیبایی خاص خود را دارد. شما اگر در دو فصل بهار و تابستان به این منطقه سفر کنید، اطراف آبشار سر سبزی بسیار منحصر بفرد و مناظر تماشایی می بینید.در فصل پاییز که عروس فصل های سال است شما جنگلی رنگارنگ از رنگ های زرد، نارنجی، قرمز و قهوه ای را خواهید دید، جنگلی که لباسی پاییزی و رنگارنگ به تن کرده است و زیبایی خود را بیش از پیش به نمایش می گذارد.البته فصل پاییز هوای این منطقه همانند دو فصل بهار و تابستان معتدل نیست و کمی سرد می باشد. زمستان نیز فصل باشکوه است فصلی که این منطقه رنگی سپید به خود می گیرد و آبشار و حوضچه های آن یخ می بندد، البته این فصل نیز گردشگران خود را دارد اما هوا در این فصل سرد و لازم است با وسایل مناسب فصل به این منطقه سفر کنند.

 

پوشش گیاهی منطقه

در مسیر جنگلی منتهی به آبشار می توان از تماشای پوشش گیاهی بی نظیر منطقه بهره برد. ازگیل وحشی، گوجه سبز وحشی، ولیک، خرمالوی جنگلی و سبزی هایی چون پونه، ایه، اناریجه و اوتره سفرۀ پربرکت طبیعت برای رهگذران و بومیان محسوب می شوند.

 

 

تفریحات موجود در این منطقه

این آبشار به قدری زیبا و تماشایی است که هر یک از مسافران را محو خود می کند در این منطقه زیبا تفریحاتی همچون پیاده روی در جنگل، عکاسی، شنا، کمپینگ، بازید از حیوانات جنگلی و… وجود دارد.هرکدام از این تفریحات به نوبه خود بسیار جالب و هیجان انگیز هستند و  به شما توصیه می کنیم از هیجان آن لذت ببرید.

 

کمپین در کنار آبشار بهشت باران

پیشنهاد ما آن است که به شکل گروهی و همراه با دوستان خود و با تجهیزات مناسب برای کمپ زدن به این آبشار سفر کنید. مسیر دسترسی به آبشار و دیدن از آن برای برنامه یکروزه مناسب است، اما ممکن است خسته‌کننده باشد و نتوانید از زیبایی‌های منطقه به خوبی دیدن کنید. با خودروی مناسب خود را به آبشار برسانید و چادرهای خود را برپا کنید. اقامت در دل این منطقه بکر و جنگلی و شب‌نشینی دور آتش خارق‌العاده خواهد بود. دشت خرمن‌جینکا نیز که در میانه راه قرار دارد برای چادر زدن مکان مناسبی خواهد بود.

 

زمان مناسب برای بازدید

بهترین زمان مناسب برای سفر به آبشار بهشت باران، اردیبهشت و خرداد است. مسیر پوشیده از پونه کوهی و استشمام بوی لذت بخش آن در این زمان خود از جذابیت های سفر است.

 

مسیر دسترسی به آبشار

مسیر آبشار بهشت باران تا اولین رودخانه را می شود با ماشین رفت. هر چند جاده خاکی و ناهموار است؛ اما بهتر است این مسیر را با ماشین طی کنیم؛ چرا که بعد از رودخانه چیزی در حدود دو و نیم الی سه ساعت پیاده روی دارد. همین پیاده روی طولانی و دور بودن مسیر باعث می شود خیلی ها نتوانند از این آبشار دیدن کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *