شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
روستای فارسیان

روستای فارسیان قانچی

وستای فارسیان قانچی از جمله سکونتگاه های روستایی استان گلستان است که در دهستان و بخش چشمه ساران آزادشهر و در یک منطقه کوهپایه ای در ارتفاع 777 متری از سطح دریا واقع شده و فاصله آن با شهر گرگان (مرکز استان) 115 کیلومتر است.

روستای فارسیان به دلیل قرارگیری در دامنه های شمالی سلسله جبال البرز و منطقه کوهپایه ای – جنگلی دارای مراکز تفرجگاهی و جاذبه های طبیعی بوده و علاوه بر آن، بافت سنتی و تاریخی روستا همواره مورد توجه گردشگران است.

از ظرفیت های گردشگری این روستا می توان به پل های قدیمی و سنگی، وجود باغات و رودخانه، وجود چشمه ساران، وجود آبشارهای زیبا، وجود مناطق جنگلی بسیار زیبا، معماری و بافت ویژه کوهستانی روستا اشاره کرد.

روستای فارسیان از نوع روستاهای متمرکز و به شکل طولی و پلکانی در مناطق کوهستانی محسوب می شود و  جهت گیری کلی  روستا بر شیب طبیعی زمین و از سمت شمال به جنوب روستاست.

نمای عمومی ساختمان های قدیمی روستا اکثراً کاهگل و درمواردی شامل سفید کاری و رنگ آمیزی با استفاده از گل سفید می باشد اما رنگ خاک و کاهگل، رنگ غالب روستا است.

در روستای فارسیان بناها به صورتی آزاد بر روی شیب احداث شده اند و قرارگیری آنها در کنار هم از توپوگرافی زمین تبعیت می کند.

با توجه به شکل پلکانی و نوع معماری، این روستا را با عنوان ماسوله گلستان میتوان نام برد ویژگی های خاص  این روستا مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *