شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
روستای فارسیان
وستای فارسیان قانچی از جمله سکونتگاه های روستایی استان گلستان است که در دهستان و بخش چشمه ساران آزادشهر و در یک منطقه کوهپایه ای در ارتفاع 777 متری از سطح دریا واقع شده و فاصله آن با شهر گرگان (مرکز استان) 115 کیلومتر است. روستای فارسیان به دلیل قرارگیری در دامنه های شمالی سلسله […]
مدرسه کریم ایشان - مراوه تپه
یکی از اماکنی که در گذشته اهمیت بالایی داشتند، مدارس بودند. امروزه در بسیاری از شهرهای ایران از این دست اماکن وجود دارند که به سبب باقی ماندن از گذشته به عنوان اثر تاریخی شناخته می شوند. یکی از این مدارس که از گذشته بر جای مانده و امروزه به عنوان اثر تاریخی شهرت دارد […]
گنبد کاووس
برج گنبد قابوس بنایی تاریخی از سده چهارم هجری است که در شهر گنبد کاووس،شمال ایران در استان گلستان قرار دارد.سبک بنا شیوه رازی است.
مدرسه تقوی ها
این بنای تاریخی که در محدوده شهر تاریخی استرآباد(گرگان) قرار دارد متعلق به اواخر قاجاریه بوده و در 25 اسفندماه 1380 با شماره 5420 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
گویش اِسترآبادی
یکی از عناصر فرهنگی در حوزه میراث ناملموس و گروه سنت‌ها و نمودهای شفاهی، به شکل گویش ظهور می‌یابد و این نوع ادبیات از مادران و نسل گذشته به نسل آینده منتقل‌شده است.