شماره پشتیبانی 24/7 1863 700 0911
رامیان

آبشار شیرآباد

آبشارهای شیرآباد

هر گوشه از استان گلستان، زیبایی های خاص خودش را دارد. وجود جنگل های انبوه، کوهستان هایی مرتفع، رودخانه ها و دریاچه های بکر و زیبا و آبشارهای فراوان در این استان، آن را به یکی از بهترین مناطق کشور برای طبیعت گردان و گردشگران تبدیل کرده است. آبشارهای شیرآباد گلستان، از زیباترین مجموعه های آبشاری در ایران هستند. اگر به گلستان سفر کنید و از این آبشارها دیدن نکنید، بدون شک ضرر کرده اید. با الی گشت همراه شوید تا با هم سفری کوتاه به این خطه سرسبز کشور داشته باشیم و از این مجموعه آبشارها دیدن کنیم.

تعطیلات خرداد ماه امسال، فرصت مناسبی بود تا دوباره کوله بار خود را ببندم و راهی سفر شوم. از مدت ها قبل تصمیم گرفته بودم که در این تعطیلات راهی استان زیبای گلستان شوم. استانی که یکی از بهترین مکان های ایران برای طبیعت گردی است و به گنجینه اکوتوریسم ایران شهرت دارد. همیشه قبل از سفرهایم، برنامه سفر می نویسم و جاذبه هایی را که می خواهم بازدید کنم، بر روی کاغد لیست می کنم. نکته جالب اینجاست که در ابتدا، مجموعه آبشارهای شیرآباد، در لیست جاذبه های این سفرم جایی نداشتند. اما توصیه هایی که چند تن از مردم محلی این استان به من کردند، باعث شد تا سری هم به این منطقه زیبای گردشگری در گلستان بزنم. این مجموعه آنقدر زیبا بود که اگر آن را نمی دیدم، همیشه حسرتش را می خوردم. به شما هم پیشنهاد می کنم که در سفرتان به استان گلستان، از مجموعه آبشارهای شیرآباد دیدن کنید و از طبیعت بکر این منطقه لذت ببرید.

 

مجموعه آبشارهای شیرآباد کجاست؟

آبشارهای شیرآباد در ۲ کیلومتری روستایی به همین نام (شیر آباد) در شهرستان رامیان استان گلستان و در حدود ۷ کیلومتری جنوب شهر خان ببین قرار دارند. ابتدا باید به شهر خان ببین بروید و سپس مسیر خود را به سمت روستای شیرآباد ادامه دهید. حدود ۲ کیلومتر که از روستا فاصله بگیرید، طبیعت زیبای گلستان جلوه ای تازه پیش رویتان خواهد گذاشت. خودروی خود را در پارکینگ پارک کنید و راه جنگل را در پیش بگیرید. مجموعه آبشارهای شیر آباد، به شکل پلکانی هستند و یکی پس از دیگری و به فاصله کمی از هم، بر روی حوضچه های عمیقشان فرو می ریزند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *